Izvor: JužneVesti.com, 20.Avg.2018, 18:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pola miliona dinara za maskote “Roštiljijade”
Dve nove lutke visine 3 metra nalaziće se na ulazu u festivalski deo Leskovca, u kome se održava “Roštiljijada”, a za nabavku će biti izdvojeno 504.000 dinara.
Takozvani Roštiljko i Roštiljka nalaziće se na ulazu kod Tehnološkog fakulteta, a nakon održavanja manifestacije, kaže v. d. direktora Turističke organizacije Nebojša Kocić, lutke će biti prebačene u dvorište Šop-Đokićeve kuće, kako bi posetioci mogli da se slikaju i ponesu lepe uspomene iz >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Leskovca.
Lutke simbolišu tradicionalne vrednosti leskovačkog ugostiteljstva i gastronomije, biće izrađene od specijalnog materijala tako da im vremenske prilike ne mogu naškoditi. Posle "Roštiljijade" biće smeštene u dvorištu Šop-Đokićeve kuće, gde će posetioci moći da se slikaju - kaže Kocić.
Lutke će izraditi firma “Maslačak” d.o.o. iz Beograda koja je specijalizovana za izradu ovakvih scenografskih elemenata i koja je dala najmanju ponudu u postupku nabavke.
Maskote bi, kaže Kocić, trebalo da stignu do početka “Roštiljijade”, koja se u Leskovcu održava od 27. avgusta do 3. septembra.







