Izvor: JužneVesti.com, 08.Okt.2023, 15:19
Ekipa iz Dimitrovgrada najbolja u pravljenju ajvara, Nišlije druge
Na desetom po redu nacionalnom takmičenju u spremanju ajvara "Izađi mi na teglu“, titulu najboljih majstora ovog specijaliteta osvojila je ekipa "Domaćice iz Caribroda“, čime se Dimitrovgrad po drugi put upisao na listi gradova gde se pravi najbolji ajvar.
Svi posetioci finalnog takmičenja koje je juče održano na Adi Ciganliji uživali u mirisu i ukusu srpskog ajvara.Završeno finalno takmičenje; foto: Live Production
U konkurenciji 30 ekipa iz 15 gradova >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Srbije kapiten pobedničke ekipe Aleksandra Krumov, proglašena je za kraljicu ajvara 2023. godine.
Drugo mesto pripalo je ekipi "Standardno veseli“ iz Niša, a na treće mesto su se plasirali "Ličani i ličanke“ iz Kanjiže.Ajvar; foto: Live Production
Članovi stručnog žirija su bili svetski priznati kulinarski stručnjaci Svetske asocijacije kuvara "World Chef“ i licencirane sudije Svetske asocijacije za ocenjivanje hrane, Ivo Andrić, Stambol Geštamov i Dušan Štulić, iskusni gastronom sa preko 50 godina iskustva.
Tročlani žiri je imao zaista težak zadatak, ali su bili složni u konačnoj odluci. Iako su odlučivale nijanse, pobednički ajvar se izdvojio po izuzetnom balansu ukusa - naveli su organizatori.
Učestvovalo na desetine gradova; foto: Live ProductionOsim pehara, šampioni ovog takmičenja postali vlasnici i najnovijeg modela popularnog šporeta Smederevac 10, dok je drugoplasirana ekipa dobila šporet Smederevac 7. Trećem mestu pripali su Mini elektrik šporet i paket Dijamant proizvoda.
Nakon završene desete sezone, karavan je obišao čak 220 gradova, napravljeno je preko 50.000 tegli ajvara, a takmičarima je obezbeđeno više od 100 tona paprike. Karavan je posetilo preko milion ljudi, a više od 40 domaćinstava je, podstaknuto uspešnim plasmanom, pokrenulo sopstvenu proizvodnju ajvara.
Završena deseta jubilarna sezona karavana Izađi mi na teglu: Najbolji ajvar se pravi u Dimitrovgradu
Izvor: DANuBeogradu.rs, 08.Okt.2023
Beograd je desetu godinu zaredom bio domaćin ekipama iz cele Srbije, koje su se okupile na velikom finalu nacionalnog takmičenja u spremanju ajvara Izađi mi na teglu na Adi Ciganliji. U konkurenciji 30 ekipa iz 15 gradova Srbije titulu najboljih majstora ajvara osvojila je ekipa „Domaćice iz Caribroda“...








