
Izvor: JužneVesti.com, 07.Jul.2020, 16:19
Dan sa zvanično najviše preminulih od kovida u Srbiji, 13 ljudi umrlo
Prema zvaničnim podacima Ministarstva zdravlja u Srbiji je u protekla 24 sata još 13 osoba preminulo od posledica koronavirusa, što je najveći broj od marta meseca i početka pandemije. Registrovano je 299 novozaraženih, a broj testiranih u poslednja 24 sata bio je 8.287, saopštavaju nadležni.
Kako navode na sajtu kovid19.rs zvaničan broj preminulih je 330 od početka pandemije.
Na respiratoru su 110 pacijenata. U Srbiji je potvrđeno 16.719 slučajeva infekcije. >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Procenat smrtnosti je 1,97 odsto. Ukupno je 2.942 aktivna slučaja - navode na sajtu.
Do 15 sati 7. jula u Srbiji je testirano ukupno 455.604 osoba koje su ispunjavale kriterijume definicije slučaja.
Inače, u protekla 24 sata u niškom KC preminule su 4 osobe od posledica korone, a 6 pacijenata je u teškom stanju i nalazi se na respiratoru.
Kako su objasnili iz KC Niš, preminule osobe su iz Vranja, Surdulice, Leskovca i okoline Niša, a njihova prosečna starost je 70 godina.
Podsetimo, u četiri kovid bolnice niškog Kliničkog centra smešteno je 226 pacijenata, a kod njih 103 je potvrđen virus korona.