UŽIVO: Crno-beli smanjili sa desetoricom i pogodili prečku, Jagodina - Partizan 2:1

Izvor: Blic, 08.Nov.2015, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana gostuju Jagodini, a duel 17. kola Superlige možete pratiti uživo uz Blicsport.rs. Domaća ekipa vodila je sa 2:0 posle prvog poluvremena golovima Nikolića i Popovića, ali je Božinov smanjio na 2:1 u 74. minutu.

Ekipa Ljubinka Drulovića vratila se na domaći kolosek posle debakla u Bilbaou (5:1) u Ligi Evrope i nalazi se u očajnoj seriji od tri poraza i jednog remija, uz pobedu samo u Kupu Srbije nad Sinđelićem.

Drugo poluvreme u toku: Sale >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Ilić zamenio Lukića, Božinov smanjio na 2:1

U pauzi između dva dela Drulović je napravio prvu izmenu i umesto Saše Lukića ušao je njegov imenjak Ilić.

Ni legendarni kapiten Partizana nije mnogo toga promenio do isteka sat vremena igre, pa su crno-beli i dalje bili bez izgledne šanse da prepolove zaostatak.

I trener Jagodine Miljojko Gošić je početkom drugog dela napravio izmenu, ali prinudnu, jer je Knežević dobio lakši potres mozga u jednom duelu i njegovo mesto zauzeo je Ožegović.

To je dodatno pokrenulo goste koji su silno želeli bar bod. Božinov se našao u još jednoj šansi, ali je 10 minuta pre kraja golman Nikolić izašao kao pobednik, da bi posle kornera sa desne strane Ćirković pogodio prečku.

Prvo poluvreme: Pas utrčao na teren, Jagodina šokirala Partizan, "grobari" besni

Ništa značajnije nije se dešavalo u uvodnim trenucima sve do 11. minuta kada je Jagodina povela!

Nedugo zatim zanimljiva scena, koja nije neobična za stadion u Jagodini. Jedan pas je uleteo na teren i dobro se zabavio. Nikako mu se nije odlazilo, dobro je "driblao" igrače oba tima i potom otrčao na tribine, pa je meč nastavljen posle kratkotrajne pauze.

Iako je Jagodina pretposlednja na tabeli, to joj uopšte nije smetalo da bude više nego ravnopravan rival srpskom šampionu. Crno-beli su stihijski napadali, bez ideje kako do izjednačenja sredinom prvog poluvremena.

Zato je domaćin imao više od igre i u 27. minutu je Filipović zapretio snažnim udarcem posle kog je lopta otišla malo iznad Kljajićeve prečke. Ređale su se prilike pred gostujućim golom, i Savković je pobegao odbrani Partizana i iskosa sa leve strane šutirao malo pored dalje stative u 33. minutu.

Kao da rezultatski zaostatak nije bio dovoljan crno-belima, već su u finišu prvog poluvremena ostali sa desetoricom. Petar Grbić je izgubio živce u jednom duelu i laktom udario čuvara, pa je dobio direktan crveni karton. I samo četiri minuta bilo je dovoljno Jagodini da udvosturči prednost!

"Grobari" su glasno i skandirali "Uprava napolje", a na kraju prvog dela igrači srpskog prvaka otišli su do navijača na putu ka svlačionici.

Jagodina - Partizan 2:1 (2:0)