SUDSKI VEŠTAK UHVAĆEN ZBOG MITA

Izvor: Kurir, 02.Okt.2010, 09:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SUDSKI VEŠTAK UHVAĆEN ZBOG MITA

JAGODINA - Boža S. (59) iz Jagodine, koji je obavljao poslove stalnog sudskog veštaka ekonomske struke, uhapšen je juče u tom gradu zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo primanje mita.

U zvaničnom saopštenju koje je prosleđeno iz Policijske uprave u Jagodini navodi se da je Božu S. angažovao Osnovni sud u Paraćinu da izvrši veštačenje u predmetu protiv S. S., vlasnika preduzeća „Centrum 2001“ iz Ćuprije, koji se odnosi na utvrđivanje obaveza plaćanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << PDV u iznosu od 13 miliona dinara, a da postoji osnovana sumnja da je Božidar S. od okrivljenog S. S. tražio i primio mito u iznosu od 5.000 evra kako bi uradio veštačenje povoljno po firmu „Centrum 2001“.

(M. S.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.