PREVARIO KLANICU ZA 33 TONE PILETINE

Izvor: Kurir, 21.Okt.2011, 15:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PREVARIO KLANICU ZA 33 TONE PILETINE

JAGODINA - Policija Jagodine podnela je krivičnu prijavu za prevaru protiv Miloša J. (65) iz Požarevca, zbog sumnje da je od preduzeća i klanice "Viners" iz Jagodine preuzeo 33 tone pilećeg mesa, vrednog 4,5 miliona dinara, a nije platio, saopštila je policija.

Miloš J. je uhapšen u Beogradeu i sproveden u Kazneno popravni zavod u Požarevcu, jer je za njim bila raspisana poternica od više sudova u Srbiji, "zbog sumnje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da je izvršio više sličnih krivičnih dela", navodi se u saopštenju Policijske uprave u Jagodini.

"Miloš J. se tereti da, kao vlasnik i direktor preduzeća, u nameri sticanja protivpravne imovinske koristi, nije izmirio obeveza prema proizvođaču robe "Vinersu" koju je preuzeo i na taj način to preduzeće oštetio za oko 4,5 miliona dinara. Preuzeo je oko 33 tone pilećeg mesa i prerađevina", piše u saopštenju.

U okiviru ove akcije policija u Jagodini je krivične prijave podnela i protiv Dušana T. (26) iz Beograda, Milorada J. (29) i Blagoja M. (29) iz Smedereva i Bojana M. (35) iz Paraćina, "zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršili krivična dela nedozvoljene trgovine".

Oni se terete da su bez ovlašćenja za trgovinu, kupovali pileće meseo i preprodavali po većoj ceni, zadržavajući razliku novca za sebe. Piletinu su prvo kupovali od Miloša J, a potom i jedan od drugog i preprodavali je po većoj ceni, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.