Izvor: B92, 17.Okt.2011, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najbolja opšta bolnica u Jagodini
Opšta bolnica u Jagodini je, po kvalitetu zdravstvene zaštite, najbolja bolnica u Srbiji u 2011. godini prema istraživanju Instituta za javno zdravlje "Batut" iz Beograda.
U jagodinskoj bolnici, prema istraživanju Instituta, najviše je urađeno na unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite, što je rezultiralo i niskom stopom smrtnosti bolesnika.
U toj bolnici godišnje se leči oko 12.500 bolesnika iz Jagodine i ostalih opština Pomoravskog okruga.
Prošle godine ova bolnica je prema istraživanju "Batuta" bila na drugom a 2009. godine na četvrtom mestu u kojoj je najviše urađeno na kvalitetu zdravstvene zaštite.
Pogledaj vesti o: Jagodina








