Izvor: B92, 22.Dec.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Kablove" napušta 493 radnika
Jagodina -- Industriju kablova u Jagodini napušta 493 radnika, izjavio je predsednik Samostalnog sindikata Dragan Rajić.
Reč je o dobrovoljnom odlasku uz stimulativni socijalni program Vlade, za koga su se radnici opredelili krajem novembra, objasnio je on i napomenuo da je spisak radnika predat početkom ovog meseca i da se "svaki dan očekuju pare i odlazak radnika".
Ostaće 2.367 radnika i sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tim brojem "Kablovi" će ići na treći tender koji će biti raspisan krajem ovog meseca i biće ponuđeni kao imovina, bez dugova, dodao je Rajić.
On je istakao da drugih otpuštanja nema, kao ni plaćenog odsustva, iako je zbog globane recesije, koja se ne oseća samo u finansijskom sektoru, proizvodnja i potražnja za kablovima u poslednjih nekoliko meseci smanjena za 35 odsto.
Rajić je napomenuo da u "Kablovima" svi "željno očekuju" privatizaciju. Industrija kablova u Jagodini je najveći proizvođač kablova i kablovskog pribora na Balkanu, a ove godine ostvariće izvoz od 20 miliona evra, kao najveći od svih izvoznika u Šumadiji i Pomoravlju.



