Jugoprevoz treći put bez kupaca

Izvor: B92, 30.Sep.2010, 10:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jugoprevoz treći put bez kupaca

Jagodina -- Autosaobraćajno preduzeće Jugoprevoz iz Jagodine, koje je u stečaju, nije prodato ni na trećem javnom nadmetanju, jer nije bilo kupaca.

Javno nadmetanje održano je juče u Agenciji za privatizaciju, a početna cena je bila 115 miliona dinara, manja za 65 miliona nego za prethodno nadmetanje.

Reč je o direkciji, auto bazi i remontnom centru, delovima ovog, osmadesetih godina, jednog od najvećih autoprevozničkih preduzeća u Srbiji, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji su ostali neprodati na aukuciji u maju.

Inače, račun Jugoprevoza je blokiran od 2004. godine, a dug prema 335 radnika (lični dohoci, uplata penzionog osiguranja, koji su trebali biti isplaćeno do 31. decembra prošle godine), veći su od 300 miliona dinara.

Pratite specijal: NIS na berzi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.