Izvor: B92, 20.Jan.2015, 13:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jagodina postaje mala Italija
Četiri italijanska investitora potpisaće u narednom periodu ugovore za početak izgradnje fabrika u Jagodini, saopštila je gradska uprava Jagodine.
Jagodinu su danas posetili predstavnici kompanije Pica kvi (Pizza qui), koja se bavi proizvodnjom smrznute podloge za picu, kompanije Grecav, čija je delatnost izrada traktora i mikro vozila, kompanije Inalpi invernizi (Inalpi/Inverniži), proizvođača sireva, kao i kompanije Piceti (Pizzeti), proizvođača garnitura za sedenje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Prema rečima predsednika Skupštine grada Jagodine Dragana Markovića, svi oni će u narednom periodu graditi fabrike u Jagodini, a plan grada je da ove godine dovede od sedam do deset investitora.
"Ove investicije su veoma značajne za naš grad, s obzirom na to da je pre 15-20 dana 600 radnika otišlo iz Fabrike kablova, a od 2004. godine 12.000 ljudi je ostalo bez posla u ovom gradu. Moramo da se trudimo da zaposlimo što veći broj ljudi", kazao je Marković na konferenciji za novinare.
U italijanskoj delegaciji bila je i potpredsednica Odbora za omladinu i Odbora za turizam, kulturu i nauku parlamenta Italije Gabrijela Karluči.
Ona je ocenila da u geopolitičkom smislu Jagodina ima veoma povoljan položaj i da "Srbija garantuje ekonomsku stabilnost, a posebno Jagodina, zahvaljujući Draganu Markoviću".
"Zato italijanski investitori gledaju samo prema Jagodini i sigurno će tu napraviti posao", kazala je Karluči.
Karluči je istakla i da su četiri italijanske kompanije, čiji su predstavnici danas u Jagodini, porodične firme, od kojih su neke stare više od sto godina, kao i da su u pitanju svetski poznati brendovi.
U Jagodini očekuju ulaganja još četiri italijanske firme
Izvor: Blic, 20.Jan.2015
Četiri italijanska investitora potpisaće u narednom periodu ugovore za početak izgradnje fabrika u Jagodini, saopštila je danas gradska uprava Jagodine...Jagodinu su danas posetili predstavnici kompanije "Pica kvi", koja se bavi proizvodnjom smrznute podloge za picu, kompanije "Grecav", čija je...








