Izvor: Kurir, 25.Feb.2015, 07:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jagodina dobija fabriku stilskog nameštaja
Skupština grada i „Savio Firmino“ potpisali protokol prema kome će ova kompanija napraviti pogon od 2.000 kvadrata
JAGODINA - Skupština Jagodine i italijanski proizvođač stilskog nameštaja „Savio Firmino“ potpisali su protokol o saradnji, prema kome će ova kompanija otvoriti fabriku u Jagodini u kojoj će zaposliti do 60 radnika.
- Sa proizvodnjom počinju u industrijskoj hali koju su iznajmili >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od jednog preduzetnika iz Jagodine, a od lokalne samouprave su u industrijskoj zoni dobili hektar zemlje na kom će napraviti fabriku od 2.000 kvadrata - izjavio je predsednik Skupštine grada Dragan Marković Palma.
- Početkom marta na obuku u Firencu odlazi desetak radnika iz Jagodine. Kompanija „Savio Firmino“ dobila je iste uslove kao i dosadašnji italijanski investitori - istakao je Marković i najavio da će ubuduće na svim konferencijama za novinare sa italijanskim investitorima uz srpsku biti postavljena i italijanska zastava.
- Italijansku zastavu ćemo postaviti i na zgradu Skupštine grada, kao simbol privrednih odnosa centralne Srbije i Jagodine i Italije - rekao je Marković u prisustvu vlasnika italijanske kompanije, koja je osnovana 1941. i izvozi širom sveta.
- Otvaranjem fabrike u Jagodini proširujemo svoju proizvodnju i zahvaljujem gradu Jagodini na podršci i uslovima koje smo dobili - rekao je vlasnik ove kompanije Gvido Savio.
(A. G.)











