JSL: Poraz Zvezde, pobeda Vojvodine

Izvor: B92, 22.Apr.2009, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u gostima od Javora, sa 1:0 (1:0) u derbiju 27. kola Jelen Super lige.

Jedini gol u Ivanjici postigao je Stevan Račić u 8. minutu. U ostalim mečevima, drugoplasirana Vojvodina pobedila je kod kuće Banat, sa 4:1, Čukarički je na Karaburmi pobedio OFK Beograd, sa 3:1, Hajduk je savladao kod kuće Napredak, 1:0, dok je Rad poražen u Jagodini, sa 2:1.

"Crveno-belima" je poraz u Ivanjici treći u poslednje četiri utakmice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i sada imaju samo dva boda više od četvrtoplasiranog Javora. Crvena zvezda ima 45, Javor 43.

Drugoplasirana Vojvodina ima 49 posle ubedljive pobede nad Banatom, 4:1. Novosađani su zabeležili drugu uzastopnu i ukupno četvrtu pobedu u prolećnom delu sezone i učvrstili se na poziciji broj 2. Dva gola na stadionu "Кarađorđe" postigao je Dragan Mrđa u finišu utakmice. Prethodno je Mario Đurovski doveo Vojvodinu u vođstvo, u 29. minutu, a zatim i asistirao Tadiću za 2:0, samo dva minuta kasnije.

Banat se vraća na dno tabele nakon što je Čukarički u gradskom derbiju u gostima pobedio OFK Beograd, sa 3:1, uz dva gola Sepuje, u 84. i 89. minutu. Gosti su prethodno poveli preko Bojovića posle 10 minuta igre na Karaburmi, a izjednačio je Jelić u 18. minutu. OFK Beograd ostaje na 28 bodova, Čukarički ima 27, a poslednjeplasirani Banat 25.

Jagodina je kod kuće prekinula Radovu seriju od 7 mečeva bez poraza. "Građevinari" su izgubili na "Gradskom stadionu", sa 2:1. Čovek odluke bio je Vladimir Đilas, strelac oba gola za Jagodinu, u 29. i 75. minutu. Jedini gol za Rad postigao je Mitrović u 37. minutu odličnim udarcem sa oko 30 metara.

Hajduk je sedmim golom Rajovića ove sezone, u 50. minutu, pobedio gostujući Napredak i došao do petog mesta na tabeli, sa 34 boda. Šestoplasirani Borac ima 33 i u poslednjem meču kola dočekuje Partizan, u četvrtak od 15 časova.