Кремљ: НАТО подстиче Украјину да настави бесмислени рат са Русијом

Izvor: GradskeInfo.rs, 30.Maj.2024, 15:18

Кремљ: НАТО подстиче Украјину да настави бесмислени рат са Русијом

Кремљ је данас саопштио да САД, НАТО и поједине европске земље охрабрују Украјину да настави „бесмислени рат“ са Русијом и оптужио их за ескалацију тензија последњих седмица. Фото: Wikimedia Commons/alvesgasper Портпарол Кремља Дмитриј Песков оптужио је поједине западне земље за да подижу >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << тензије тиме што су дозволиле Украјини да користи оружје које су јој испоручиле за гађање мета на територији Русије, као и да намеравају да ратују са Русијом у „буквалном и фигуративном смислу“, пренела је агенција РИА Новости.
„Они то раде намерно. Чујемо многе ратоборне изјаве. … Они охрабрују Украјину на сваки могуц́и начин за наставак овог бесмисленог рата“, истакао је Песков у изјави новинарима.
Песков је упозорио да ће све то неминовно имати последице и да ће на крају бити веома штетно по интересе оних земаља које су кренуле путем ескалације а посебно чланица НАТО-а.
Француски председник Емануел Макрон подржао је украјинске нападе на територију Русије, иако се САД томе јасно противе.
Орбан: Мађарска још разматра подршку Рутеовој кандидатури за шефа НАТО

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Кремљ: НАТО подстиче Украјину да настави бесмислени рат са Русијом се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.