Izvor: RTS, 13.Jul.2020, 07:20

Rusija, iscurilo 44,5 tona goriva u Arktik

Ruski proizvođač nikla "Norilsk nikel" saopštio je da je iz jednog od njegovih naftovoda iscurilo 44,5 tona goriva u Arktik.
Incident se dogodio na području udaljenom oko 70 kilometara od Dudinke, arktičke luke "Norilsk nikela", preneo je Rojters.
Naftovod je zatvoren i preduzimaju se mere za skupljanje prolivenog goriva, navela je kompanija i ističe da nema opasnosti za zdravlje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ljudi.
Iz kompanije dodaju i da je zbog incidenta pokrenuta interna istraga, kao i da je o svemu obavešteno rusko Ministarstvo za vanredne situacije.
Rojters napominje da rusku kompaniju budno prate organizacije za zaštitu životne sredine na području Arktika, nakon što je 29. maja iz jednog od njenih naftovoda u blizini grada Norilsk iscurila 21.000 tona dizel goriva.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

VIDEO: U Severni ledeni okean se izlilo 44,5 tona goriva

Izvor: Radio 021, 13.Jul.2020

Ruski proizvođač nikla "Norilsk nikel" saopštio je da je iz jednog od njegovih naftovoda iscurilo 44,5 tona goriva u Severni ledeni okean...Incident se dogodio na području udaljenom oko 70 kilometara od Dudinke, arktičke luke "Norilsk nikela", preneo je Rojters...Naftovod je zatvoren i preduzimaju...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.