Izvor: RTS, 05.Jun.2017, 18:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partija kosovskih Srba: Učestali napadi Srpske liste
Partija kosovskih Srba u saopštenju upozorava na tenzije koje su učestale između njihovih pristalica i predstavnika Srpske liste, a uoči izbora na KiM koji su zakazani za 11. jun.
Najnoviji incident, kako se navodi u saopštenju, dogodio se ispred zgrade Centra za socijalni rad, u kojoj je lider Partije kosovskih Srba Aleksandar Jablanović >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << držao konferenciju za novinare.
PKS tvrdi da je u vreme održavanja pres-konferencije aktivista te stranke, inače i Jablanovićev vozač, napadnut na očigled veliko broja pripadnika KPS policije, koji nisu reagovali.
Jablanović je u nedelju uveče privođen, jer je, kako je saopštila Srpska lista, pretio pištoljem aktivistima Liste koji su lepili plakate.
U međuvremenu je pušten iz pritvora.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






