Incident na raspravi o LGBT centru

Izvor: B92, 03.Jun.2013, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Incident na raspravi o LGBT centru

Beograd -- Na javnoj raspravi održanoj u opštini Savski venac o gej centru "Egal Port" otvorenom u Beogradu, stanar fizički nasrnuo na predsednicu udruženja.

Intervenisala je policija i uhapsila napadača, prenosi Mondo.

Gej centar koji je otvoren u Beogradu uznemirio je duhove. Pozivajući se na neraščišćene pravno imovinske odnose, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na zahtev advokata Đorđa Mara koji je u sporu sa preduzećem "Morava", vlasnikom prostora gde je otvoren gej centar, organizovana je javna rasprava u opštini Savski venac.

Iako su svoj dolazak na ovu raspravu pompezno na sajtu najavile i pristalice desničarske organizacije Dveri, koje su pokrenule i peticiju protiv otvaranja "Egal porta" jer je u blizini porodilišta i Ruske kuće, na skupu se nisu pojavili.

Ipak, na raspravi se pojavilo 15 do 20 stanara zgrade koji se protive otvaranju gej centra u njihovom komšiluku.

Jedan od njih (45) bio je posebno agresivan i napao je predsednicu udruženja "Egal" i vlasnicu "Egal porta" Vesnu Zorić, udario je u glavu i počeo da je čupa za kosu, dok je drugi pretio da će "dovesti navijače".

S obziom na to da je policija i pre početka rasprave procenila da se radi o visokorizičnom skupu, i postavila jake policijske snage kod Opštine, napadača su pripadnici interventne brigade odmah uhapsili.

Policija dežura i u Ulici kraljice Natalije gde se i nalazi prvi LGBT centar u Beogradu " Egal Port".
Pogledaj vesti o: Incident

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Incident na raspravi o LGBT centru

Izvor: B92, 03.Jun.2013

Beograd -- Na javnoj raspravi održanoj u opštini Savski venac, o gej centru "Egal Port" otvorenom u Beogradu, jedan od prisutnih fizički nasrnuo na aktivistkinju...Policija je intervenisala i uhapsila napadača, piše portal Mondo...Gej centar koji je otvoren u Beogradu uznemirio je duhove. Pozivajući...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.