Izvor: RTS, 24.Maj.2012, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Incident kod Zvečana
Kfor saopštio da je jutros u opštini Zvečan došlo do incidenta, pošto su pojedinci ometali kretanje jednice. Sumnjajući da je Kfor pokrenuo trupe kako bi rušio barikadu u Dudinom Kršu, Srbi blokirali put koji vodi prema južnom delu Kosovske Mitrovice.
Zamenik portparola Kfora Mark Štimler potvrdio je da je rano jutros u opštini Zvečan na severu Kosova došlo do >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << incidenta, da su, kako je rekao, pojedinci ometali slobodu kretanja međunarodnim vojnicima, ali da nije bilo pucnjave.
"Mogu da potvrdim da je jutros došlo do incidenta u blizini Rudara ali nije bilo nikakve pucnjave između Kfora i bilo koga", rekao je Štimler.
On je istakao da su tokom rutinskog posla slobodu kretanja Kforu ometali pojedinci i nakon njihovog izgreda Kfor je preduzeo mere predostrožnosti kako bi povratio slobodu kretanja za svoje trupe.
Kolona od desetak vozila Kfora stigla je iz pravca Leposavića, a Štimler je, nakon incidenta, ponovio da Kfor ne toleriše bilo kakvo ometanje slobode kretanja svojih snaga. Jutros nešto pre četiri sata u Zvečanu su se čule sirene za uzbunu, nakon čega su desetine Srba izašle na raskrsnicu u mestu Rudare.
Sumnjajući da je Kfor pokrenuo trupe kako bi rušio barikadu u mestu Dudin Krš, Srbi su blokirali put koji vodi prema južnom delu Kosovske Mitrovice odnosno prema barikadi koja je od letos tamo postavljena.
Na mestu gde su se jutros okupili Srbi nalazi se i dalje barikada koja je postavljena krajem jula prošle godine kada su specijalne jedinice kosovske policije pokušale da zauzmu administrativni prelaz Jarinje na severu Kosova.
Kod te barikade slobodna je jedna kolovozna traka, tako da vozila saobraćaju naizmenično.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija





