Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Okt.2017, 09:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brazil: Čuvar spalio šestoro dece i vaspitačicu
Čuvar jednog vrtića u gradu Žanaubu, na istoku Brazila, spalio je šestoro male dece i vaspitačicu, a i sam je stradao od opekotina u vatri koju je izazvao.
U zločinu počinjenom u četvrtak, čuvar za koga se tvrdi da je bio mentalno bolestan, spalio je šestoro dece i vaspitačicu nakon što ih je isprskao alkoholom.
Čuvar je umro od posledica opekotina, a u zapaljenoj zgradi povređeno je desetine ljudi.
Oko 10 ljudi nalazi se u kritičnom stanju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a 50 je ukupno hospitalizovano, rekao je direktor lokalne bolnice Bruno Atajde Santos.
Incident se dogodio u gradu Žanauba, čiji gradonačelnik je proglasio sedam dana žalosti, prenosi AFP.
Oko osamdesetoro dece se nalazilo u vrtiću u vreme incidenta, a roditelji su pojurili prema ustanovi i ustanovili da je jedna učionica spaljena do zemlje.
Policijski nadzornik Renato Nunjes rekao je za portal "Hohe em đia" da je čuvar, identifikovan kao Damjao Soares, od 2014. godine imao mentalnih problema.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






