Izvor: GameInfusion.net, 26.Nov.2011, 15:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Survival avantura I Am Alive ipak stiže na PC?
Posle problematičnog i dugog razvoja Ubisoft je sve spremniji da priča o I Am Alive, avanturi koja simulira preživljavanje posle apokaliptične katastrofe.
I Am Alive izlazi ove zime za Xbox 360 i Playstation 3, kao naslov koji se distribuira samo digitalnom metodom, preko PSN-a i XBLA. Međutim, Ubisoft ne isključuje mogućnost i PC verzije. Za više detalja o ovom naslovu pogledajte našu I Am Alive najavu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu GameInfusion.net <<
Kreativni direktor igre, Stanislas Mettra, objasnio je da Ubisoft nije očekivao da će se na Internetu oglasiti puno PC gejmera sa željom da I Am Alive izađe i na PC-u. Igra je namenjena konzolama jer su u Ubisoftu procenili lošu prodaju, a ogroman broj piratskih kopija je izvestan, tako da PC verzija ne bi bila isplativa.
Ubisoft ima veoma strogu politiku kada je PC u pitanju. Izdavač je pokušao da se bori protiv piraterije DRM zaštitom koja je izazvala gnev gejmerske zajednice, a mnogi AAA naslovi, uključujući igre iz Assassin’s Creed serije, najpre izlaze u verzijama za konzole.
Ovaj izdavač, u poslednje vreme, sve veći akcenat stavlja na digitalnu distribuciju "ozbiljnih igara manjeg obima", kakav je bio From Dust.
Ubisoft je, takođe, nedavno, doneo odluku da ne objavi Ghost Recon: Future Soldier na PC-u, već da, umesto toga, ponudi free-to-play alternativu Ghost Recon Online.
Nastavak na GameInfusion.net...
Counter Strike Global Offensive beta počinje 30. novembra
Izvor: GameInfusion.net, 26.Nov.2011
.Sudeći po zvaničnom Counter Strike: Global Offensive Twitter nalogu, beta za sledeću inkarnaciju nekada najpopularnije multiplayer pucačine na svetu, počinje 30. novembra.. .Iako Valve igru razvija za PC, Xbox 360 i Playstation 3, beta će biti Windows ekskluziva.. .Counter Strike:...

















