Izvor: Radio Slobodna Evropa, 27.Mar.2021, 16:00
Mjanmar: Na protestima tokom vojne parade ubijeno više od 90 ljudi
Mjanmarske bezbednosne snage pucale su u subotu, 27. marta na demonstrante i ubile više od 90 ljudi, dok je predvodeći vojnu paradu vrhovni general obećao da će vojska štititi narod i boriti se za demokratiju.
Nezavisni istraživač iz Jangona koji prati bilans žrtava na protestima saopštio je da je vojska danas ubila 93 demonstranta, dok je sajt "Mjanmar sada" objavio da je nastradala 91 osoba, prenosi agencija Asošijejted pres (AP).
Prema podacima Udruženja za prava političkih...
Pogledaj vesti o: Vojna parada
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






