Izvor: B92, 20.Jan.2009, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen zbog lažne dojave

Beograd -- Policija je uhapsila Dragana Z. (27) iz Nove Pazove zbog sumnje da je u ponedeljak poslao lažnu dojavu da je na Brankovom mostu u Beogradu postavljena bomba.

Kako B92 saznaje, njemu je određen policijski pritvor od 48 sati posle čega bi trebalo da bude predat istražnom sudiji sa krivičnom prijavom za izazivanje panike i nereda. Zaprećena kazna za ovo krivično delo je najmanje godinu dana zatvora.

Policija je u ponedeljak uveče, posle dojave, sprovela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kontradiverzioni pregled mosta i utvrdila da je dojava bila lažna.

Most za vreme pregleda nije bio zatvoren za saobraćaj, već su se vozila naizmenično preusmeravala u različite kolovozne trake dok su specijalizovane jedinice obavljale pregled.

Policija je anonimnu prijavu dobila u 20.45, a pregled mosta je završen oko 22 sata.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.