UHAPŠEN Pink panter opljačkao stan htvatskog ambasadora u Podgorici

Izvor: Blic, 12.Nov.2015, 09:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UHAPŠEN "Pink panter" opljačkao stan htvatskog ambasadora u Podgorici

Član kriminalne grupe "Pink panter" Rajko Čaušević /59/ iz Podgorice uhapšen je zbog sumnje da je sa još dve osobe opljačkao stan hrvatskog ambasadora Ivane Sutlić Perić u glavnom gradu Crne Gore.

Osim Čauševića, uhapšen je i mladić čiji su inicijali Š.M. /23/ iz Podgorice, i obojici je određen pritvor, navode crnogorski mediji.

Stan hrvatskog ambasadora u Crnoj Gori obijen je pre desetak dana i tom prilikom ukraden je vredan unikatni nakit, koji je pronađen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << prilikom hapšenja osumnjičenih.

Š.M. i još jedna osoba, po instrukcijama i u pratnji Čauševića, upali su u stan ambasadora Hrvatske u Podgorici, obivši balkonska vrata.

Čaušević je označen kao vođa kriminalne grupe "Pink Panter", a nedavno je u razgovoru za podgorički "Dan" govorio o svojoj prošlosti, navodeći da je prvi put u Crnoj Gori završio u zatvoru sa samo 17 godina.

On kaže da je zatvorske kazne služio u Nemačkoj, Austriji, Luksemburgu, Italiji, Francuskoj, Španiji, Švedskoj, Holandiji, te da je posljednji put bio u zatvoru 2013. godine u Hrvatskoj.

Čaušević je potvrdio da je krao sve što je vredno, a posebno zlato.

"Pink Panteri" je ime koje je Interpol dodelio međunarodnoj kriminalnoj grupi koja se bavi krađom nakita.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.