Izvor: B92, 09.Dec.2010, 00:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trovanje amonijakom u Kuršumliji?
Kuršumlija -- Hitna pomoć u Kuršumliji zbrinula je radnice hladnjače "Figonais" zbog, kako agencija Beta nezvanično saznaje, izlivanja amonijaka u prostorijama te firme.
Prema informacijama iz hitne pomoći, ukupno 10 radnica zatražilo je lekarsku pomoć zbog peckanja u očima i osećaja mučnine.
U sredu kasno popodne u kuršumlijski dom zdravlja primljene su prvo dve radnice fabrike "Figonais", a zatim oko 19 sati i osam njihovih koleginica i one su sve prebačene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u prokupačku bolnicu.
Kako agencija Beta nezvanično saznaje iz policijskih izvora, uzrok trovanja radnica je izlivanje amonijaka u prostorijama hladnjače.
Hladnjača je zbog zdravstvenih problema radnica tokom večeri zatvorena, a policija je pokrenula istragu.
Trovanje amonijakom u hladnjači
Izvor: S media, 09.Dec.2010
Hitna služba kuršumlijskog doma zdravlja ukazala je večeras lekarsku pomoć radnicama hladnjače Figonais zbog, kako Beta nezvanično saznaje, izlivanja amonijaka u prostorijama te firme...Prema informacijama iz hitne pomoći, danas tokom kasnog popodneva u kuršumlijski dom zdravlja primljene su...
Trovanje amonijakom u Kuršumliji
Izvor: RTS, 09.Dec.2010
Iz prokupačke bolnice otpušteno svih deset radnica hladnjače "Frigonais" koje su se juče otrovale amonijakom. Hladnjaču su jutros obišli Republički inspektor za zaštitu životne sredine i inspektor za rad i radne odnose. ..Svih deset radnica hladnjače "Frigonais" iz Kuršumlije koje su bile...










