Sin (2) stabilno, Rade kritično, lekari Urgentnog centra se bore za njegov život: Posle stravičnog udesa kod Vlade Srbije čeka se veštačenje BMV-a

Izvor: Večernje novosti, 20.Jun.2020, 21:34

Sin (2) stabilno, Rade kritično, lekari Urgentnog centra se bore za njegov život: Posle stravičnog udesa kod Vlade Srbije čeka se veštačenje BMV-a

U porodici tragično nastradalih i dalje vladaju neverica i tuga STANjE Radeta Novitovića (42), vozača BMV-a koji je teško povređen u udesu koji se dogodio u petak rano ujutro u centru Beograda, i dalje je kritično, i lekari sa odeljenja intenzivne nege u Urgentnom centru se bore za njegov život, dok je dvogodišnji dečak Viktor trenutno stabilno i, na sreću, van životne opasnosti.U stravičnoj saobraćajnoj nesreći ispred zgrade Vlade Srbije tragično su nastradali >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Radetova supruga Jelena Petković (34) i njegov sin iz prvog braka Nikola Novitović (20). Kako kaže izvor iz policije, na ulici prilikom udesa nije bilo tragova kočenja. - Automobil BMV kretao se Ulicom kneza Miloša, iz pravca Gazele prema centru grada, kada je u punoj brzini projurio kroz crveno svetlo na raskrsnici sa Nemanjinom ulicom - kažu u policiji. - Tu su udarili u kombi pun radnika, koji je išao Nemanjinom od Slavije ka staroj železničkoj stanici. Udarac je bio strašan, a oba vozila su se odbila ka zgradi Vlade. Svi putnici iz kombija su od siline udarca ispali iz vozila, a BMV se zaustavio tek kad je udario u zid zgrade.RADNICI IZ KOMBIJA DOBRO U kombiju, u koji je svojim putničkim automobilom BMV udario Rade Novitović, nalazilo se šestoro ljudi koji su išli na posao. Oni rade kao građevinski majstori u okviru kompleksa "Beograd na vodi". Svi su zadobili različite povrede i odmah su prevezeni u Urgentni centar, a jedan od radnika koji je posle nesreće bio u teškom stanju trenutno je stabilno. Pošto Novitović pre udara u kombi nije kočio, veštačenjem olupine smrskanog BMV-a biće utvrđeno da li je možda uzrok nesreće bio neki tehnički kvar. U porodici tragično nastradalih i dalje vladaju neverica i tuga zbog velike tragedije koja ih je zadesila, a Mileva Novitović (75) dočekala je u starosti da ostane bez snaje i unuka. Radetovu bivšu ženu Draganu, kod koje je Nikola trebalo da ostane desetak dana, nekoliko minuta pre tragedije pozvala je Jelena i rekla joj da stavi kafu jer brzo stižu. - Kafe su dugo stajale na stolu, a moji se nikada nisu pojavili kod Dragane - u suzama priča baka Mileva. - Vreme je prolazilo, telefoni su ćutali. Zatim je Dragana počela da zove stričeve i rodbinu ovde u selu i ubrzo saznala za tragediju. Radetovi prijatelji su u šoku i pitaju se kako se baš njemu dogodio ovakav propust, jer je godinama radio kao profesionalni vozač kamiona i proputovao je celu Evropu.

Nastavak na Večernje novosti...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.