
Izvor: Blic, 02.Mar.2017, 19:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PREVARE SA OSIGURANJEM Policajci iz Zemuna i Batajnice potpisali sporazum o priznanju krivice
Dvanaest policajaca iz policijskih stanica u Zemunu i Batajnici, koji su juče uhapšeni zbog zloupotrebe službenog položaja, potpisalo je danas sporazum o priznanju krivice u Trećem osnovnom tužilaštvu.
Kako se navodi u saopštenju Trećeg osnovnog tužilaštva, ovi policajci prijavljeni su zbog toga što su tokom 2015. i 2016. godine koristeci svoj sluzbeni polozaj i ovlašcenja primali nepotpune zahteve za registraciju i registrovali vozila iako nisu uplaćene propisane >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dažbine ili su uplaćene u iznosu manjem od propisanog.
"Osumnjiceni su u roku od 48 sati izvedeni pred tužioca gde su saslušani i sa 12 osumnjičenih je zaključen sporazum o priznanju krivičnog dela, dok je prema dvema osumnjičenima rešenjem Trećeg suda u Beogradu određen pritvor. Od ukupno 12 zakljucenih sporazuma, šest okrivljenih je pravosnazno osuđeno na zatvorske kazne trajanja od 7 do 12 meseci, dok je ostalim 6 okrivljenih izrečena uslovna osuda.", navodi se u saopštenju.