Izvor: Blic, 19.Nov.2010, 01:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Leskovac: Pokušala da se zapali na ulici
Leskovac - Slađana S., vlasnica preduzeća “Novako” iz Leskovca, juče se polila benzinom i pokušala da se zapali kada su policija i komunalni inspektori stigli ispred njenog nelegalno sagrađenog poslovnog objekta s namerom da ga sruše.
$(document).ready(function(){ $('#article_gal').show(); $('#article_gal_thumb').slideDown(200); $('#article_slide').cycle({ fx: 'fade', speed: 0, timeout: 0, pager: '#article_gal_thumb ul', pagerAnchorBuilder: function(idx, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << slide) { thumb = $('img',slide); var src = thumb.attr('thumb'); var title = thumb.attr('title'); return ''; // generisi navigaciju } }); $("#simplePrevious").addClass("disabled"); $("#article_gal_thumb").jCarouselLite({ btnNext: "#simpleNext", btnPrev: "#simplePrevious", circular: false, visible: 6 }); }); $(function() { $("a[rel=intext_gallery_1027]").lightBox({containerResizeSpeed: 450 }); //$('.knowledge').tipsy({gravity: 's', fade: false}); });
Iako je bila okružena policijom, Slađana je izvukla iz torbe flašu od litar i po benzina, posula je po sebi i pokušala da se zapali, ali su joj policajci oteli upaljač, oborili je na zemlju, dok je ona vrištala i preklinjala da je puste.
Njen sin Aleksandar pokušao je da pomogne majci, ali je brzo savladan, ubačen u maricu i priveden u policijsku stanicu. Nekoliko minuta kasnije javio se "Blicu”, rekavši da je, navodno, u marici dobio nekoliko udaraca pendrekom, ali je to demantovano u policiji.
Drama, koju je Slađana najavila ranije, odvijala se ispred poslovnog objekta "Novako”, u krugu koji su oko nje napravili bageri, vatrogasna kola i kola Hitne pomoći, a naočigled stotinak posmatrača.
Policija je pokušala pa odustala da i Slađanu ubaci u policijski automobil, ona je ostala još sat vremena sedeći na zemlji. Plakala je tražila da joj vrate sina, a ni lekari Hitne pomoći nisu uspeli da je ubede da ustane i pođe s njima.
– Ovo nisam ja, ovo ne liči na mene, ali sam primorana da štitim svoju imovinu jer sam je sa mukom stekla i od nje živi pet porodica. Ukoliko je sruše, spaliću se u centru grada – pretila je unezverena žena, ali nije mogla da spreči rušenje nelegalno sagrađenog objekta koje je počelo po podne.
Pogledaj vesti o: Leskovac










