Lekari spasli ruku  malom karatisti

Izvor: Blic, 12.Jul.2011, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lekari spasli ruku malom karatisti

BEOGRAD - Devetogodišnji R. S. iz Vinče, karatista koji je teško povređen u traktorskoj nesreći u četvrtak kod Žagubice, kada je njegov drug Aleksa Panća (13) poginuo, uspešno se oporavlja u Institutu za majku i dete u Novom Beogradu.

- Prilikom nesreće dečaku je preko ruke pala traktorska prikolica koja je zgnječila i polomila mu kosti i mišiće. Prvom operacijom koja je trajala dva sata uspeli smo da pročistimo arterije, stabilizujemo prelom i ušijemo nerve. Ruka >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je sada topla, malo otečena, ali smo uspeli da joj povratimo vitalnost. Drugim rečima, spasli smo je i dečak će posle dužeg perioda oporavka i fizikalne terapije moći da se služi njome. Sada ga očekuje još zahvata gde ćemo nadomestiti nedostatak kože i neke delove mišića - objasnio je za "Blic” načelnik plastične hirurgije doktor Radoje Simić, koji je operisao dečaka.





Opširnije u štampanom izdanju

Povezane vesti: Nismo uspeli da ukočimo traktor

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.