Izvor: RTS, 30.Apr.2009, 18:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinkić osuđen za klevetu
Malađan Dinkić osuđen po privatnoj tužbi za klevetu predsednice Saveta za borbu protiv korupcije Verice Barać. Ministar ekonomije moraće da plati novčanu kaznu od 450.000 dinara.
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije Mlađan Dinkić oglašen je danas krivim pred Drugim opštinskim sudom u Beogradu za klevetu predsednice Saveta za borbu protiv korupcije Verice Barać i osuđen na novčanu kaznu od 450.000 dinara, saopštio je danas taj sud.
U saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se navodi da je Dinkić oglašen krivim po privatnoj tužbi Verice Barać jer je u televizijskoj emisiji "Zamka" izneo neistinitu tvrdnju da se ona u Čačku kandidovala za predsednicu odbora stranke G17 plus, čiji je Dinkić predsednik, i da je zbog toga falsifikovala potpise podrške.
Dodaje se da je presudu donelo sudsko veće kojim je predsedavao sudija Jane Parđovski.







