U Beču negodovanje uoči predstavljanja knjige o Tačiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Maj.2018, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Beču negodovanje uoči predstavljanja knjige o Tačiju

U organizaciji Austrijskog instituta za evropske i bezbednosne politike i Instituta dunavskog regiona i centralne Evrope (IDM) sutra će, u Diplomatskoj akademiji u Beču, biti predstavljena knjiga "Nova država - moderni državnik Hašim Tači'', a komentare je izazvala i pre nego se dogodila.

Radi se o knjizi britanske novinarke Suzi Džeger, a na promociji govoriće, pored kosovskog predsednika Hašima Tačija, Alber Roan, bivši učesnik u pregovorima o statusu Kosova >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Metohije i nekadašnji generalni sekretar austrijskog ministarstva za spoljne poslove, Volfgang Petrič, bivši izaslanik EU za Kosovo i Metohiju.

Predstavljanje knjige je najavljeno saopštenjem autorke i Rodžera Bojsa, koje se završava pompeznom ocenom da je "knjiga priča o retkom uspehu zapadne vojne intervencije i prvoj biografiji novog predsednika Kosova, najmlađe evropske države''.

Na ovu najavu mnogi su reagovali podsećanjem da je agresija NATO na Srbiju (SRJ) 1999. godine izvršena u savezu sa terorističkom OVK, čiji je jedan od lidera bio upravo Hašim Tači.

Tu agresiju, povodom predstavljanja knjige o Hašimu Tačiju, Rodžer Bojs i Suzi Džeger nazivaju ,"redak uspeh zapadne vojne intervencije''.

Protivnici priznanja jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova, zbog toga, vide knjigu kao propagandu NATO i savezništva sa terorističkom OVK.

Takođe podsećaju da je Tači jedan od lidera terorističke OVK, koji je u izveštaju švajcarskog parlamentarca u Savetu Evrope, Dika Martija indiciran kao odgovoran za zločine protiv Srba.

Oni podsećaju da se knjiga o Tačiju pojavljuje uoči početka rada Međunarodnog suda za zločine protiv Srba na Kosovu i Metohiji. Hašim Tači je na srpskoj interpolovoj poternici za zločine protiv Srba.

„"Diplomatska akademija priređuje sutra jednom ratnom zločincu, teroristi i trgovcu organima promociju", ističu kritirači u Beču.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.