SRBIN U ALBANSKOM PREGOVARAČKOM TIMU!

Izvor: Kurir, 10.Jan.2011, 09:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRBIN U ALBANSKOM PREGOVARAČKOM TIMU!

BEOGRAD - Miliji mu Albanci?! Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke, koja će ući u kosovsku vladu s Hašimom Tačijem, najverovatnije će učestvovati u razgovorima Beograda i Prištine, ali sa albanske strane!

BEOGRAD - Miliji mu Albanci?!

Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke, koja će ući u kosovsku vladu s Hašimom Tačijem, najverovatnije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << će učestvovati u razgovorima Beograda i Prištine, ali sa albanske strane!

Tu mogućnost Petrović je nagovestio u razgovoru za Kurir.

- Učestvovaćemo u svemu što je u interesu srpske zajednice. Nije isključeno da učestvujemo u razgovorima, jer smo mi stranka rešenja, a ne sukoba. Kakve veze ima ko je koje nacije i ako s druge strane budu predstavnici Beograda? - pita se Petrović.

On dodaje da bi do razgovora Beograda i Prištine trebalo da dođe uskoro.

- Tada bi trebalo da se formira vlada i onda bi mogli da počnu razgovori - kaže Petrović.

On ne odbacuje mogućnost ni da bude izabran za predsednika Kosova. A ako se to ne dogodi, Petrović će u najmanju ruku biti Tačijeva desna ruka - potpredsednik vlade.

- To je mnogo realnija opcija. SLS će imati najmanje tri ministarstva u Tačijevoj vladi, ali još ne mogu da preciziram o kojim resorima je reč - ističe Petrović.

Da bi Srbin mogao da bude u timu protiv Srba, nagoveštava i Sadri Ferati, dosadašnji ministar za lokalnu samoupravu.

- Trebalo bi da Srbin bude deo kosovskog tima i da zastupa interese srpske zajednice. Petrović će najverovatnije u najmanju ruku dobiti mesto potpredsednika vlade - ističe Ferati.

Dukadin Gorani, savetnik Hašima Tačija, ne isključuje „ustavnu mogućnost da Srbin bude potpredsednik vlade, ali i član pregovaračkog tima“. Zvonimir Stević, državni sekretar u Ministarstvu za KiM, smatra da je mogućnost da Srbin sedne nasuprot Srba veoma loša.

- To nije u interesu ni srpske zajednice, ni države Srbije! On bi bio pod pritiskom da štiti albansku stranu, a međunarodnoj zajednici bi se zamazale oči da su poštuju prava Srba - zaključuje Stević.

Srbiji svejedno

Vladi Srbije potpuno je svejedno ko će biti u prištinskom timu, tvrdi naš izvor iz vrha vlasti.

- Najbitnije je da smo mi spremni za razgovore, a ko će biti s druge strane, manje je važno. Beograd se neće baviti dekorativnim pitanjima razgovora - kaže naš sagovornik.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Srbin u albanskom pregovaračkom timu

Izvor: Vesti-online.com, 10.Jan.2011

Slobodan Petrović, predsednik Samostalne liberalne stranke, koja će ući u privremenu kosmetsku vladu sa Hašimom Tačijem, najverovatnije će učestvovati u razgovorima Beograda i Prištine, ali sa albanske strane!.."Učestvovaćemo u svemu što je u interesu srpske zajednice. Nije isključeno da...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.