Opet vakcinisanje protiv virusa H1N1

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Sep.2010, 16:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Opet vakcinisanje protiv virusa H1N1

NIŠ -

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević rekao je danas u Nišu da je počelo vakcinisanje protiv virusa H1N1 i da se ono posebno preporučuje trudnicama i gojaznim osobama.

U prošloj sezoni 10 trudnica je umrlo od posledica ovog virusa, a prema podacima, na 60.000 trudnoća godišnje ranije je bio jednocifreni broj umrlih trudnica >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od raznih drugih bolesti, rekao je Milosavljević novinarima prilikom obilaska Kliničkog centra.

Među teško obolelima koji su morali u bolnicu bilo je dve trećine pacijenata između 20 i 60 godina koji su pre toga bili potpuno zdravi, kazao je ministar.

On je podsetio da zdravstveni sistem u ovom trenutku raspolaže količinom od 600.000 vakcina.

Milosavljević je rekao da svaki građanin treba da razmisli i da odluči hoće li da se vakciniše ili ne.

On je najavio da će narednih nedelja početi i vakcinisanje građana protiv sezonskog gripa.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.