Snimanje filma o srpskim trubačima

Izvor: Filmske.com, 21.Jun.2010, 16:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Snimanje filma o srpskim trubačima

Završni kadrovi filma „Od Hana do Kana“, koji je posvećen našim slavnim trubačima Bobanu Markoviću, Fejatu Sejdiću i Dejanu Petroviću, biće snimljeni u Kanu sledeće nedelje, a dokumentarac će biti prikazan na 50. saboru trubača u Guči 17. avgusta, pre koncerta Bobana Markovića.

U ponedeljak ćemo snimati Bobana Markovića u Kanu. On će evocirati uspomene na dodelu „Zlatne palme“ Emiru Kusturici za film „Podzemlje“ kada je svetu prvi put značajno predstavljena srpska truba - kaže Saša Milošević Mare, kompozitor i tekstopisac koji radi ovaj film u saradnji sa Jelenom Bačić-Alimpić, popularnom voditeljkom.
Iako će u Guči biti prikazano ono što je do tada snimljeno, ovo neće biti definitivna verzija filma.

Nastavak na Filmske.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Filmske.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Filmske.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.