Izvor: Kurir, 23.Jun.2011, 22:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MILOSAVLJEVIĆ: NISU ME KONTAKTIRALI U ISTRAZI O H1 N1
BEOGRAD - Bivši ministar zdravlja Tomica Milosavljević izjavio je večeras da ga još niko nije kontaktirao povodom istrage o eventualnim zloupotrebama prilikom nabavke vakcina protiv novog gripa A (H1 N1).
"Mene lično niko nije kontaktirao, ali znam da su tekle istražne radnje", kazao je Milosavljević za Radioteleviziju Srbije.
Govoreći o procesu nabavke vakcina, Milosavljević je naveo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da je farmaceutska kompanija "Glakso Smit Klajn" uputila ponudu vladi da o tome razgovaraju poverljivo.
"Vlada je na sednici zatvorenoj za javnost obrazovala Radnu grupu u kojoj su, pored ministra zdravlja, bili i ministar prosvete Žarko Obradović i ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković", kazao je Milosavljević.
Bivši ministar zdravlja je dodao da su sva trojica razgovarali sa predstavnicima kompanije "Glakso Smit Klajn" i da su oni tada izneli ponudu za vakcinu koja je imala manju cenu, ali uz produženi rok isporuke. Milosavljević je kazao i da istragu doživljava kao nešto prirodno u društvu u kome svako radi svoj posao, dodajući da svako taj posao treba da radi bez prejudiciranja ishoda.
Pogledaj vesti o: Grip

















