Izvor: Radio Dunav, 31.Mar.2014, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SONĆANI POBEDILI “DUNAV”

Osamnaesto prvenstveno kolo je donelo veliku radost navijačima sonćanskog Dinama. Po vremenu idealnom za igru plavi su pred oko 150 gledalaca u šokačkom derbiju nakon bespoštedne borbe porazili fudbalere Dunava iz Bačkog Monoštora. Posle neplaniranog poraza od Terekveša na domaćem terenu, Monoštorci su izgubljene bodove namerili nadoknaditi u Sonti. Domaćini, predvođeni kapitenom i najboljim igračem utakmice Željkom Tadijanom, nisu mislili tako. Od samog početka utakmice razvila se >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << bespoštedna borba za svaku loptu. Igralo se oštro, beskompromisno, igrači oba tima su želeli što pre ugroziti protivničkog golmana. U prvom poluvremenu su gosti imali blagu inicijativu, a svaka ekipa je imala po jednu ozbiljnu gol-šansu. Prvo je udarac gostujućeg napadača Forgića zaustavila stativa, a desetak minuta kasnije jak udarac Marka Vidakovića golman gostiju uspeva izbaciti u korner. U drugom poluvremenu se igralo tečnije, ali ne i manje borbeno, a inicijativu preuzimaju domaćini. U takvoj igri je stvoreno i više šansi, no, odbrane su bile na visini zadatka. U zadnjih pola sata Sonćani pojačavaju pritisak na golmana Dunava, a gol je visio u vazduhu. Dve idealne šanse je promašio malerozni Marko Vidaković i umalo postao tragičar utakmice, jer su posle njih Monoštorci vrlo ozbiljno ugrozili golmana Ćopića. Upornost plavih je donela ploda tek u 2. minutu sudijske nadoknade. Uporni Radujko je u nebeskom skoku, glavom sa nekoliko metara naprosto zakucao loptu u mrežu gostiju. Terekveš je u Svilojevu pobedio lidera Lipara rezultatom od 2 – 0, Partizan je s 4 – 0 slavio u Aleksa Šantiću, a utakmica Jedinstva na gostovanju kod OFK Metalca prekinuta je u 58. minutu, jer su gosti ostali sa sedam igrača na terenu. U sledećem kolu Dinamo i Terekveš će na teška gostovanja u Lipar i Kruščić, Partizan dočekuje Radnički iz Ratkova, a Jedinstvo će na Ribarevu igrati protiv Aleksa Šantića.