PLANINARI POSTAVILI KRST NA BARANICI

Izvor: MC Bor, 27.Maj.2011, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PLANINARI POSTAVILI KRST NA BARANICI

Knjaževac, 27.maj
Autor: S.Todorović
U Ime Oca i Sina i Svetoga Duha i u Slavu i Čast Svetog Dimitrija Solunskog Podigoše ovaj Krst Planinari Planinarskog Društva Babin Zub iz Knjaževca sa donatorima da ih štiti  i čuva leta gospodnjeg 2011” - stoji na ploči u podnožju novog krsta, koji je 18.maja svečano postavljen na Baranici, nekada popularnom knjaževačkom izletištu. Postavili su ga planinari Planinarskog društva >> Pročitaj celu vest na sajtu MC Bor << “Babin Zub” iz Knjaževca, na dan kada je ovo društvo počelo sa radom - 2007. godine.
Prošle godine, na predlog Milana Cvetkovića, Skupština PD “Babin Zub” prihvatila je jednoglasno predlog da se postavi to obeležje. Stena na kojoj je krst postavljen dominira krajolikom i vidljiv je sa svih strana.
- Nekada je krst bio na steni dole, kod kupališta na Trgoviškom Timoku. Ideja o izgledu je zajednička, i što je najvažnije, odobrena je od strane Srpske Pravoslavne Crkve. Osvećenje znamenja se očekuje – rekao je za „Knjaževačke“ Goran Golubović, sekretar Planinarskog društva.

Nastavak na MC Bor...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MC Bor. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MC Bor. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.