Izvor: Radio Dunav, 18.Mar.2020, 21:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

СТИЖЕ НАМ ЗАХЛАЂЕЊЕ, МОГУЋ ЧАК И СНЕГ

У већем делу Европе ове недеље је дошло до пораста температуре, али то неће потрајати јер од викенда стиже захлађење.
Изнад Атлантика налази се гребен високог притиска који ће прећи у Европу. Тренутни образац ваздушног притиска омогућава хладној арктичкој ваздушној маси >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << приступ источној и средњој Европи преко северне Русије. Прилив хладније ваздушне масе узроковаће мраз, наводи Severe Weather Europe.
Метеоролошка мерења показују да се очекује озбиљно захлађење пред крај марта широм источне Европе, над Балканским полуострвом и Медитераном, али и над средњом Европом. До краја недеље очекују се дневне температуре изнад 20°Ц, али ће почетком следеће седмице хладна ваздушна маса са Северног пола захватити Балкан. Очекује се пад температуре у износу од 10 до 15°Ц, што је неуобичајено време за овај месец.
Изузетно хладна јутра проузроковаће мраз и наштетити дрвећу у цвату. У појединим деловима Европе, могу се очекивати и минуси.
The post СТИЖЕ НАМ ЗАХЛАЂЕЊЕ, МОГУЋ ЧАК И СНЕГ appeared first on Radio Dunav.

Nastavak na Radio Dunav...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Dunav. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Dunav. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.