ПРВИ ДО КРСТА У АПАТИНУ – НАЈМЛАЂИ УЧЕСНИК СТРАХИЊА ШИЈАН

Izvor: Radio Dunav, 19.Jan.2026, 13:24

ПРВИ ДО КРСТА У АПАТИНУ – НАЈМЛАЂИ УЧЕСНИК СТРАХИЊА ШИЈАН

Традиционално Пливање за Часни крст у Апатину на празник Богојављења, одржано је по дванаести пут заредом. И ове године велики број грађана окупио се у заливу код „Плаве руже“ како би пружио подршку учесницима и заједно обележио један од најзначајнијих православних празника.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << /> Због дебелог леда који је оковао Дунав, није било могуће одржати уобичајено симболично пливање у дужини од 33 метра. Уместо тога, манифестација је прилагођена временским условима, уз поштовање традиције и свих безбедносних протокола.
У изузетно хладним условима, при температури воде тек нешто изнад нуле, пливачи су појединачно улазили у воду, три пута се потапали и целивали Часни крст. Част да Часни крст изнесе из воде припала је најмлађем учеснику, Страхињи Шијану, рођеном 2007. године, док је најстарији учесник овогодишњег пливања био Душко Ивановић.
У Пливању за Часни крст у Апатину учествовало је укупно 11 пливача- Страхиња Грозданић, Урош Клепић, Страхиња Шијан, Илија Бокан, Милош Путник, Мирко Бурсаћ, Душко Ивановић, Вељко Павковић, Милош Узелац, Никола Дешић и Радован Ђукић.
Подршку и безбедност учесника обезбедили су апатински рониоци, екипе Дома здравља, полиције и Црвеног крста, а покровитељи и организатори манифестације били су Општина Аптин, Туристичка организација општине Аптин и Спортски савез општине Апaтин.
БОГ СЕ ЈАВИ!
The post ПРВИ ДО КРСТА У АПАТИНУ – НАЈМЛАЂИ УЧЕСНИК СТРАХИЊА ШИЈАН appeared first on Radio Dunav.

Nastavak na Radio Dunav...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Dunav. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Dunav. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.