Izvor: Radio Dunav, 18.Nov.2025, 18:56
ХАПШЕЊЕ У СОМБОРУ ЗБОГ ФАЛСИФИКОВАЊА ДИПЛОМА
Припадници Министарства унутрашњих послова, управа криминалистичке полиције и Службе за борбу против организованог криминала, по налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал, ухапсили су 18 припадника организоване криминалне групе због сумње да су се бавили масовном >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << производњом лажних докумената.
Према званичним информацијама, међу ухапшенима има и Сомбораца. Терете се за удруживање ради вршења кривичних дела, фалсификовање исправе у продуженом трајању и злоупотребу службеног положаја, такође у продуженом трајању.
Ухапшени су: С. С. (1960), Г. Б. (1971), М. Д. (1971), Б. Г. (1963), Ж. Р. (1966), Ж. М. (1995), Т. Л. (1975), С. Б. (1975), О. Љ. (1980), В. Б. (1967), Л. З. (1982), В. Д. (1985), П. Д. (1948), Ј. С. (1972), М. М. (1987), С. С. (1973), Д. Д. (1966) и К. Б. (1987).
Како се сумња, од децембра 2024. до данас, у илегалној штампарији на територији Новог Сада произвели су више од 300 фалсификованих докумената. Реч је о лажним личним документима Републике Србије, сведочанствима, дипломама основних, средњих, виших и високих школа, уверењима о положеним испитима, потврдама о стручној пракси, положеним државним испитима, као и мастер дипломама. Документи су прављени по наруџбини како би били употребљени као оригинални и законито стечени.
Процењује се да је група на овај начин прибавила противправну имовинску корист већу од 15 милиона динара.
Током претреса станова и просторија које су осумњичени користили у Београду, Новом Саду, Панчеву, Ковину и Сомбору, полиција је пронашла више десетина фалсификованих докумената, диплома и уверења, као и телефоне, лаптопове, УСБ уређаје, меморијске картице, бланко чекове страних банака и више од 150.000 евра у готовини.
Осумњичени ће, уз кривичну пријаву, бити приведени Јавном тужилаштву за организовани криминал.
The post ХАПШЕЊЕ У СОМБОРУ ЗБОГ ФАЛСИФИКОВАЊА ДИПЛОМА appeared first on Radio Dunav.




