Izvor: Radio Dunav, 20.Okt.2025, 11:39
БРАЋА НАРАНЧИЋ ГОСТИ ОПШТИНЕ АПАТИН
На 29. Дунавском полумаратону, одржаном протеклог викенда у Апатину, у трци на 10 километара у мушкој конкуренцији друго и треће место освојили су рођена браћа Драган и Горан Наранчић из Атлетског клуба „Оточац“ – Хрватска.
Александар, Немања, Арсеније, Радмила, Стеван, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << Зоран, Горан, Драган и Ђорђе, мама Мира и тата Душан — то је породица Наранчић из Дољана код Оточца. Петорица браће активно се баве трчањем и за кратко време постигли су запажене резултате на бројним такмичењима широм региона. Иако су рођени у Србији након ратних година, живот их је вратио у родну Лику, где су на згаришту старог дома обновили породично имање и створили три газдинства која данас вредно одржавају.
Док преко недеље живе, тренирају и раде у Ријеци, сваког викенда враћају се у своје Дољане, где помажу родитељима у пословима око стоке и обраде земље. Своју љубав према спорту преносе у сваку трку, па не чуди што су за само две године освојили више од три стотине медаља и пехара.
Председница општине Апатин Дубравка Кораћ угостила је данас петорицу браће Наранчић и њиховог земљака, познатог маратонца Жељка Граовца, у згради Општине, где је присуствовао испред Атлетског клуба „Апатин“ Горан Чегар.
„Апатин је град који препознаје труд, упорност и породичне вредности. Приче попут ваше подсећају нас да су вера у себе и љубав према породици највећи покретачи успеха. Желим вам још много победа и да вам се путеви често укрштају са нашим градом“, поручила је председница Кораћ.
Извор и фото: Општина Апатин
The post БРАЋА НАРАНЧИЋ ГОСТИ ОПШТИНЕ АПАТИН appeared first on Radio Dunav.




