
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Maj.2024, 15:22
Vučević sa ambasadorkom Nemačke o položaju Srba na Kosovu i Metohiji i daljoj saradnji
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević razgovarao je danas sa ambasadorkom Nemačke u Srbiji Anke Konrad o aktuelnim bezbednosnim temama i saradnji dveju zemalja u oblastima od zajedničkog interesa, naglašavajući zabrinutost zbog položaja srpskog naroda na Kosovu i Metohiji.
Vučević je istakao da je partnerstvo sa Nemačkom od izuzetnog značaja i da je Srbija opredeljena za dalje unapređenje bilateralne saradnje, saopštio je Kabinet predsednika Vlade.
"Nemačka >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je najveći spoljnotrgovinski partner Srbije, a veliki potencijal i prostor za oblikovanje te saradnje postoji pre svega u ekonomskim aspektima i povećanju nemačkih investicija koje imaju značajan udeo u srpskoj ekonomiji", istakao je Vučević.
Vučević je naglasio da je strateško opredeljenje nove vlade, uprkos svim izazovima, nastavak vođenja odgovorne politike mira i stabilnosti u regionu i posvećenost poštovanju međunarodnog prava i ostvarenju strateškog cilja - ulaska u Evropsku uniju (EU).
Vučević je istakao da je stabilnost Zapadnog Balkana ključna i izrazio duboku zabrinutost zbog položaja srpskog naroda i aktuelne situacije u južnoj srpskoj pokrajini.
Ambasadorka Nemačke u Srbiji Anke Konrad čestitala je Vučeviću imenovanje na novu dužnost i zahvalila se na prijemu, ističući opredeljenje Savezne Republike Nemačke za unapređenje sveukupne saradnje dveju zemalja.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...