Izvor: Capital.ba, 21.Okt.2014, 18:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kijev traži još dvije milijarde evra
BRISEL, Evropska komisija primila je od Ukrajine zahtjev za dodatnu pomoć od dvije milijarde evra i EU će taj zahtjev razmatrati sa Međunarodnim monetarnim fondom /MMF/, izjavio je portparol Komisije Sajmon O`Konor.
„Ukrajina traži dodatnu pomoć od dvije milijarde evra. EU će obaviti konsultacije sa MMF i ukrajinskim vlastima“, rekao je O`Konor .
On je dodao da bi prijedlog o eventualnom odobrenju dodatnih sredstava mogao biti predat Evropskom parlamentu i Savjetu >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << EU.
O` Konor je naglasio da je Komisija i dalje veoma posvećena pružanju podrške Ukrajini u skladu sa ranijim obavezama.
Međunarodni partneri već su odobrili Ukrajini blizu 27 milijardi dolara kredita, od čega je MMF odobrio 17 milijardi dolara.
Međutim, Kijev se nada dodatnoj pomoći. Prethodno je i MMF priznao da će Ukrajini biti potrebni dodatni krediti.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini, Evropska Unija






