Izvor: B92, 11.Feb.2013, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan ruski voz na prugama
Beograd -- Na Železničkoj stanici u Subotici u utorak će u redovan saobraćaj biti uključen novi dizel motorni voz ruske proizvodnje, najavile su Železnice Srbije.
Kako se navodi, voz će biti uključen u redovan putnički saobraćaj u subotičkom železničkom čvoru i imaće pet polazaka dnevno.
Po dva puta dnevno novi voz će saobraćati između Subotice i Kanjiže, odnosno između Subotice i Horgoša, a jednom dnevno od Subotice, preko Horgoša do mađarskog grada Reske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i obratno.
Novi dizel-motorni voz zameniće na ovim relacijama dotrajale šinobuse, koji našim prugama saobraćaju već decenijama.
Kako se navodi, reč je o drugoj putničkoj garnituri, od ukupno dvanaest kupljenih vozova, koja će saobraćati u subotičkom železničkom čvoru. Prva garnitura od 28. decembra saobraća između Subotice i Sombora.
Železnice Srbije su prvi put nakon pune tri decenije kupile nove vozove, kreditom međunarodne železničke banke Eurofima, od 43 miliona švajcarskih franaka.
Od ukupno kupljenih 12 vozova ruske proizvodnje, garnitura koja će sutra biti uključena u redovan putnički saobraćaj deseta je po redu, dok su preostale dve u fazi tehničkog prijema i administrativnih formalnosti.
Pogledaj vesti o: Subotica
Još jedan ruski voz na prugama u Srbiji
Izvor: Capital.ba, 11.Feb.2013
BEOGRAD, Na Željezničkoj stanici u Subotici u utorak će u redovan saobraćaj biti uključen novi dizel motorni voz ruske proizvodnje, najavile su Željeznice Srbije. Kako se navodi, voz će biti ..
U redovnom saobraćaju od danas još jedan novi ruski voz, vozi od Subotice do Kanjiže
Izvor: Blic, 12.Feb.2013, 09:24
U železničkoj stanici Subotica danas će u redovan putnički saobraćaj biti pušten novi dizel-motorni voz ruske proizvodnje serije 711, najavile su Železnice Srbije. Novi voz srpskih železnica u saobraćaj će pustiti generalni direktor Železnica Srbije Dragoljub Simonović, koji će tom prilikom,...








