Jat o prodaji pregovara sa Turcima

Izvor: Vesti-online.com, 06.Sep.2010, 05:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jat o prodaji pregovara sa Turcima

Pregovaramo sa turskom nacionalnom avio-kompanijom o privatizaciji Jata, kaže Srđan Radovanović, generalni direktor „Jat ervejza“.

On dodaje i da je kompanija ostvarila saradnju sa Montenegroerlajnzom, kaž i da je posle 10 godina krenula u rešavanje problema sa Erbasom…

Radovanović dodaje da Jat danas ima četiri puta više novca na žiro-računu nego pre godinu dana, sve novonastale obaveze redovno servisira, unapređuje stare i uvodi brojne >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << nove usluge, a nastavlja i prilagođavanje broja zaposlenih potrebama.

On kaže da Jat "nema više nijedan avion koji beznadežno leži u hangaru Jat tehnike. Dva aviona koji su korišćeni za rezervne delove obnavljaju se i jedan će poleteti za petnaestak dana, a drugi u novembru".

"Prekinuli smo sa praksom deljenja karata najrazličitijim institucijama i organizacijama, ukinuli brojne privilegije i uveli mere štednje. Putovanje avionom se plaća", dodaje Radovanović.

Direktor Jata kaže da kompaniju "opterećuju problemi javnog preduzeća, sa svim ograničenjima takve strukture, koje je na tržištu u borbi protiv nemilosrdne svetske konkurencije. Na tržištu se valja boriti, a najveći konkurenti su najveće svetske kompanije. Takvu konkurenciju nema nijedna privredna kompanija na srpskom tržištu u bilo kojoj privrednoj grani. Mi se na ovom tržištu borimo protiv Lufthanze, 'Britiš ervejza', KLM i sličnih".

"Lufthanza ima GDP oko 25 milijardi evra, dakle, više nego pola ukupne srpske privrede. Možete li da zamislite posledice na srpskom tržištu da se takva konkurencija pojavi u nekoj drugoj privrednoj grani. Da tako snažni brendovi konkurišu, recimo, u prehrambenoj industriji ili da konkurišu u proizvodnji električne energije, gasa, naftnih derivata, kamionskom i autobuskom transportu. Pored svih teškoća, naše učešće na srpskom tržištu je stabilno", objašnjava on.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.