Italijani menjaju jelovnik Šumadije

Izvor: S media, 17.Apr.2012, 16:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italijani menjaju jelovnik Šumadije

Zbog toga je najveći veleprodajni lanac u Srbiji Metro keš end keri, kao najveći snabdevač kragujevačih restorana, hotela i kafića zabeležio od početka 2012. interesantne promene u potražnji određenih proizvoda, saznaje b92.

Naime, u Metro distributivnom centru u Kragujevcu je udvostručena prodaja testenine, mocarele, sveže rukole, kao i potražnja za biftekom.

Pica za 1.800 evra

"Truju" pravo maslinovo ulje?
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Previše posla tera žene da utehu traže u hrani

Značajni porast se beleži i u prodaji sveže ribe: lososa za 80 odsto, orade za 150 odsto, brancina za 180 odsto, a porasla je i potražnja za svežom tunom. Sveža riba se u distributivni centar te kompanije u Kragujevcu redovno doprema dva puta nedeljno iz severnih i mediteranskog mora.

U svakodnevnoj komunikaciji sa profesionalnim kupcima, prepoznata je potreba i za novitetima u asortimanu, te je Metro uvrstio i artikle kao što su sveži kesten, sveži začini žalfija, nana i mnogi drugi.

Na samom tržištu je došlo do izmena u formiranju jelovnika kao i sve veće orijentacije na internacionalnu kuhinju sa posebnim akcentom na italijanske specijalitete.

Prodaja namirnica, pića i neprehrambenih artikala za ugostiteljski sektor u Kragujevcu povećana je od početka godine za čak 20 odsto, a pojedini kragujevački hoteli beleže rekordnu popunjenost kapaciteta. Procenjuje se da u Kragujevcu trenutno živi oko 4.000 stranaca od čega su većina Italijani.

foto:Guliver/Thinkstock
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.