Izvor: Blic, 31.Avg.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Decembarske penzije u januaru

Decembarske penzije u januaru

Bez obzira što će tri polovine penzija najstarijima biti isplaćene u vidu obveznica, penzionerima će i nadalje mesečno redovno stizati po dva polumesečna čeka, rečeno je na jučerašnjoj sednici UO Fonda za penzijsko-invalidsko osiguranje zaposlenih.

Ivan Mimić, finansijski direktor Fonda, pojasnio je da će se po usvajanju zakona o pretvaranju duga prema penzionerima u javni dug tačno znati koje će penzije biti isplaćene u vidu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << obveznica.

- Kako sada stvari stoje, u javni dug će najverovatnije biti pretvoreni drugi delovi julske, avgustovske i septembarske penzije. Isplata obveznica išla bi iz budžeta, a ne preko Fonda, i to počev od 20. januara sledeće godine, kada bi vlasnici računa mogli i da trguju tim obveznicama - pojasnio je Mimić.

Prema njegovim rečima, Fond PIO bi, u međuvremenu, isplaćivao, kao i do sada, dva čeka mesečno, ali nešto drugačijim redosledom. Drugi deo juna i prvi deo jula penzioneri bi dobili u ustaljenim terminima, oko 10, odnosno 25. septembra, dok bi u oktobru, umesto drugog julskog i prvog avgustovskog čeka dobili prve delove penzija za avgust i septembar (drugi delovi pretvaraju se u obveznice). Počev od novembra isplata bi išla uobičajenim redosledom, prvi pa drugi deo penzije, bez preskakanja, tako da bi 10. januara sledeće godine korisnici dobili prvi deo penzija za decembar.

Na prvi deo julskih penzija, koji bi prema ovoj dinamici penzionerima bio isplaćen u obliku obveznica 20. januara 2006. godine, ne bi se obračunavala kamata, ali na prvi deo avgusta, koji dospeva januara 2007. i prvi ček za septembar (januar 2008.) obračunala bi se kamata. Na prvi 8,5, a na drugi 17 odsto. R. M.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.