Vedrana Rudan gost Demofesta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jun.2017, 10:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vedrana Rudan gost Demofesta

Vedrana Rudan, Staša Koprivica, Jovana Gligorijević, Sandra Silađev Dinja, Mladen Miljanović biće gosti tribine "Žene u umetnosti" koji će se, u okviru Demofesta, održati 20. jula u Kulturnom centru "Banski dvor" u Banjaluci.

Moderator će biti konceptualna umetnica Ida Prester.

"Svake godine pokretali smo neke važne teme, razgovarali glasno o onome o čemu se u muzici i kulturi uglavnom šapuće, davali prostor onima za koje nema mesta pod reflektorima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da pokažu šta mogu i šta znaju. Zato smo na desetom Demofestu odlučili da pokrenemo važno pitanje: kakav je položaj žena u umetnosti, a posebno muzici?", navode organizatori Demofesta.

Ovogodišnje izdanje Demofesta će biti održano od 20. do 22. jula na tvrđavi Kastel u Banjaluci, zahvaljujući Nektar pivu, kao generalnom pokrovitelju te prijatelju festivala kompaniji m:tel i zvaničnom telefonu festivala Huawei P10.

U revijalnom programu će nastupiti Rudimental DJ set, Marky Ramone, Ky-Mani Marley, Freemasons, Funkerman, Dubioza kolektiv, kao i Edo Maajka, Bad Copy, Lačni Franz i Projekt Rakija.

Zasviraće i prošlogodišnji pobjednici Seine, Letarg i Degeneza, a za lokalnu podršku biće zaduženi Sopot, Shanghai Street Fight i Važno obavještenje.
Pogledaj vesti o: Dvor

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.