
Izvor: RTS, 13.Jan.2014, 16:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Manifestacija "Beograd najmlađima"
Ispred Starog dvora organizovana manifestacija "Beograd najmlađima". Povod je proslava pravoslavne Nove godine a predsednik Privremenog organa Beograda Siniša Mali rekao je da je ona poklon najmlađima i poželeo Begrađanima da ime se ispune sve želje u 2014. godini.
Povodom proslave pravoslavne Nove godine ispred Starog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dvora organizovana je manifestacija "Beograd najmlađima". Predsednik Privremenog organa Beograda Siniša Mali poželeo je Beograđanima da im se u 2014. godini sve želje ispune.
Mali je, otvarajući manifestaciju, rekao da će na njoj danas učestvovati mnogo klovnova, gutača vatre, da će biti organizovane pozorišne predstave i da će udruženje "Svibor" najmlađe upoznati s drevnim veštinama vitezova.
"Veliko mi je zadovoljstvo da otvorim ovu manifestaciju obrazovno-zabavnog karktera. Biće za svakog po nešto i ovo je poklon grada najmlađim sugrađanima", rekao je Mali.
Mališanima je poželeo da se raduju i uživaju u današnjoj manifestaciji koja će trajati do 20.00 časova.
Na manifestaciji su podeljeni i paketići domovima za decu bez roditeljskog staranja i deci s posebnim potrebama.
Prilikom otvaranja skupa rečeno je i da se on organizuje sa skromnim finansijskim sredstvima, ali da ima bogat sadržaj.
Tokom manifestacije biće odigrana i predstava "Sportakus spasava sport u Srbiji", a najmlađe posetioce i njihove roditelje animiraće i srpski srednjovekovni vitezovi, čije veštine će im približiti članovi udruženja "Svibor".
Glumci pozorišta "Dadov" čitaće deci bajke, a di-džejevi će pružiti muzičku podršku manifestaciji.
Grad je pozvao mališane da učestvuju u akciji "Nacrtaj najlepši deo grada", a najbolji radovi će biti nagrađeni slatkim paketićima.
Svi crteži učestvuju u glavnoj tomboli za veće paketiće, a naknadno će biti izloženi u Skupštini grada radi organizovanja aukcije i prikupljanja sredstava za neki od domova za napuštenu decu.
Organizovan je i prateći program na više punktova gde će deca moći da učestvuju u školi crtanja, da prave figure glavnih obeležja Beograda od gline, slikaju se sa sportistima klubova Crvena Zvezda i Partizan i druže sa gutačima vatre, klovnovima na štulama i žonglerima.
Na prilazu Skupštini izložen je veliki broj štandova sa rukotvorinama, suvenirima, igračkama, etno detaljima i slatkišima.
Mališani i njihovi roditelji ispred Skupštine grada mogu da vide i oldtajmer automobile, a jedan od njih dovezao je nekadašnji ministar kulture i direktor muzeja automobila Bratislav Petković.
"Beograd najmlađima"
Izvor: Akter, 13.Jan.2014
Manifestacija "Beograd najmlađima", organizovana povodom proslave pravoslavne Nove godine, otvorena je danas ispred Starog dvora
Žurka za najmlađe pred Starim dvorom
Izvor: Politika, 14.Jan.2014, 09:47
Prestonički mališani juče su, uoči dočeka Srpske nove godine, imali svoju žurku. U organizaciji grada za predškolce i osnovce ispred Starog dvora priređen je višečasovni zabavni, obrazovni i muzički program nazvan „Beograd najmlađima”...Manifestaciju, koju je posetio i premijer Ivica...