Gavranović: Uspješna 2015. godina

Izvor: BanjalukaLive.com, 30.Dec.2015, 11:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gavranović: Uspješna 2015. godina

Gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović ocijenio je da je 2015. godina bila uspješna za ovaj grad jer su realizovani važni infrastrukturni projekti i stabilizovan budžet. "Zadovoljni smo rezulatatima postignutim u ovoj godini. Uspjeli smo da ostvarimo sve zacrtane ciljeve, realizovali smo brojne projekte i započeli nove, te nekoliko značajnih objekata stavili u funkciju", kazao je novinarima gradonačelnik Gavranović, na prijemu za zvanice iz javnog i društvenog života Banjaluke, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << je održan sinoć u Banskom dvoru. Kako je naveo, realizovani su projekti vodosnabdijevanja, izgrađene desetine kilometra vodovodne, kanalizacione i putne mreže, nastavljeni radovi na tvrđavi Kastel, urađene ambulante, opremljeno nekoliko vrtića, te privedena kraju gradnju 142 stana za porodice poginulih boraca i ratne vojne invalide. Sanirano je preko 30 klizišta nastalih poslije prošlogodišnjih poplava, te započeli radove na novom mostu u Česmi. "Mnogo toga je urađeno, a naš ključni cilj koji smo i ostvarili je stabilizacija budžeta i gradskih finansija. Unazad mjesec dana smo u potpunoj dnevnoj likvidnosti, budžet je uravnotežen i ovu budžetsku godinu završavamo dosta uspješno", naglasio je gradonačelnik. "U narednoj godini ćemo nastaviti ovakve trendove, odnosno realizaciju važnih infrastrukturnih projekata, te ulagati u Poslovnu zonu", dodao je Gavranović. Prema njegovim riječima, to se posebno odnosi na realizaciju projekata vodosnabdijevanja na seoskom području, rekonstrukciju velikog broja puteva i u gradu i na selu, nastavak radova na tvrađavi Kastel. "Aktivnosti ćemo usmjeriti i u izgradnju infrastrukture u Poslovnoj zoni u Ramićima, gdje očekujemo da desetak investitora započene izgradnju proizvodnih pogona", istakao je gradonačelnik. Kako je kazao - jako puno je posla planirano za narednu godinu. "Ovu upravo zavrašavamo na način da smo u gradskoj Skupštini usvojili sve programe za 2016. godinu kojima se obezbjeđuje trošenje novca u javnim službama, u oblasti kulture i sporta, oblasti komunalne djelatnosti, uređenja gradskog zemljišta i prostora, javne higijene i mnogih drugih djelatnosti u gradu. Ovo je i godina je u kojoj je gradska administracija postigla najbolji rezultat u rješavanju zahtjeva naših građana", zaključio je gradonačelnik Gavranović. Foto: Grad Banjaluka

Nastavak na BanjalukaLive.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.