Izvor: BanjalukaLive.com, 22.Apr.2016, 08:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Banjaluko, srećan ti praznik
Banjaluka nizom manifestacija obilježava 22. april - Dan grada i 71 godinu od oslobođenja u Drugom svjetskom ratu. Na spomenik palim borcima NOR-a u 10.30 časova vijence će položiti predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović, predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović, gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović. Programom obilježavanja 22. aprila – Dana grada u 11.00 časova predviđen je svečani prijem za goste iz prijateljskih gradova u Banskom >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << dvoru, a u 12.00 časova promotivna manifestacije banjalučke gastronomije i ugostiteljstva "Dvije zlatne čaše gostoljublja" u Ulici Veselina Masleše. Biće održana i Međunarodna atletska ulična trka, čijem svečanom otvaranju će u 13.00 časova prisustvovati ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Jasmina Davidović. Start je predviđen na Trgu Krajine. U 19.00 časova biće održana svečana akademija povodom Dana grada u "Banskom dvoru", a 20.30 časova biće održan koncert gudačkog kvarteta Beogradske filharmonije u Narodnom pozorištu Republike Srpske. Koncert je poklon građanima Banjaluke Generalnog konzulata Srbije. Svečanoj akademiji i koncertu će, između ostalih, prisustvovati Čubrilović i ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Milenko Savanović. Zbog obilježavanja Dana grada, danas će od 9.30 do 16.30 časova biti obustavljen saobraćaj u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića, od Bulevara cara Dušana do Aleje Svetog Save. U Ulici kralja Petra prvog Karađorđevića, od Ulice Marije Bursać do Ulice Milana Tepića, saobraćaj će biti obustavljen od 23.00 časa do ponoći. Banjaluka kao Dan grada proslavlja 22. april, koji je dan oslobođenja grada u Drugom svjetskom ratu. Okupacija i oslobođenje Banjaluke
Nastavak na BanjalukaLive.com...
Okupacija i oslobođenje Banjaluke
Izvor: BanjalukaLive.com, 22.Apr.2016
Svakog 22. dana mjeseca aprila Banjaluka obilježava Dan grada, dan kada su 1945. godine partizanske jedinice zakoračile u grad i koji se od tada proslavlja kao datum njenog oslobođenja. Mjesec april za istoriju grada Banjaluke ima značaj ne samo kao mjesec oslobođenja već kao i mjesec njene okupacije. U...
Polaganjem vijenaca i svečanim prijemom počelo obilježavanje Dana Banjaluke (FOTO)
Izvor: Nezavisne Novine, 22.Apr.2016
BANJALUKA – Polaganjem vijenaca na spomenik palim borcima NOR-a počelo je svečano obilježavanje Dana grada...Vijence su položili predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović, predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović i gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović..."Danas...









