Izvor: RTS, 20.Okt.2014, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poziv premijeru da poseti Vatikan
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić u razgovoru sa papskim nuncijem Orlandom Antoninijem, zahvalio na nesebičnoj pomoći pruženoj tokom poplava i istakao da ceni principijelan stav Vatikana o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
Nadbiskup Antonini preneo je poziv Vučiću da poseti Vatikan, saopštila je Kancelarija Vlade za saradnju s medijima, prenosi Tanjug.
"Premijer Vučić zahvalio je sagovorniku na nesebičnoj pomoći >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koju su nam pružali tokom poplava i obavestio ga o ostvarenom napretku u obnovi poplavljenih područja", navodi se u saopštenju.
On je, kako se dodaje, takođe istakao da "ceni uravnoteženu poziciju Vatikana po svim regionalnim pitanjima i zahvalio je na principijelnom stavu o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova".
Papski nuncije Antonini preneo je da Karitas i dalje nastavlja da pruža pomoć i istakao da je najvažnije da se ljudi iz ugroženih područja duhovno oporave.
Teme razgovora Vučića i Antoninija bile su Sporazum o saradnji u oblasti visokog obrazovanja, kao i o saradnji između Narodne biblioteke i Vatikana, piše u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Papski nuncije preneo Vučiću poziv da poseti Vatikan
Izvor: Politika, 20.Okt.2014
BEOGRAD – Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić danas je, tokom susreta sa papskim nuncijem Orlandom Antoninijem, zahvalio na nesebičnoj pomoći pruženoj tokom poplava, i istakao da ceni principijelan stav Vatikana o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova...Nadbiskup...








